Nicosia

MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
Belly Dance
19:00-20:00
Belly Dance (kids)
16:00-17:00

Ballet Pre-primary
15:00-16:00

Greek Dances (kids)
17:00-18:00
Ballet Primary
15:00-16:00
Ballet
10:00-11:00
Latin - Salsa 
20:00-21:30
Hip Hop A (kids)
17:00-18:00
Hip Hop (kids)
16:00-17:00

Greek Dance (teens)
18:00-19:00

Ballet Grade 1
16:00-17:00
Hip Hop A (kids)
10:00-11:00

 

Ballet Grade 3

17:00-18:00

Ballet Primary

16:00-17:00

Pilates Mat 2

19:00-20:00

Ballet Grade 3
17:00-18:00
Latin (kids)
11:00-12:00

 

Zumba
18:10-19:00

Ballet Grade 1

17:00-18:00

Greek Dances A

19:00-20:00

Latin A (kids)
17:00-18:00

Latin (teens)
12:00-13:00
 

Pilates Mat 2
19:00-20:00

Total Barre

18:00-19:00

Strong by Zumba

20:00-21:00

Latin (teens)
18:00-19:00

Greek Dances (kids)
12:00-13:00
  Belly Dance
19:00-20:00

Belly Dance A

19:00-20:00

Hip-Hop A

20:00-21:00

Latin Sport (teens)
19:00-21:00
Contemporary
13:00-14:00

 

Latin - Salsa
20:00-21:30

Pilates Mat 1

19:00-20:00

    Hip Hop (teens)
14:00-15:00
  Latin - Salsa A
20:00-21:30 

Latin Sport

19:00-21:00

    Contemporary A
14:00-15:00
    Greek Dances
20:00-21:00
     
   

 

 

       

 

 

Monday:

BELLY DANCE 19:00-20:00
LATIN - SALSA 20:00-21:30

 

Tuesday:

BELLY DANCE A (KIDS) 16:00-17:00
HIP HOP A (KIDS) 17:00-18:00
BALLET GRADE 3
17:00-18:00
ZUMBA
18:10-19:00
PILATES MAT 2 19:00-20:00
BELLY DANCE 19:00-20:00
LATIN - SALSA
20:00-21:30
LATIN - SALSA A 20:00-21:30

 

Wednesday:

BALLET PRE-PRIMARY 15:00-16:00
HIP HOP A (KIDS) 16:00-17:00
BALLET PRIMARY
16:00-17:00
BALLET GRADE 2
17:00-18:00
TOTAL BARRE 18:00-19:00
BELLY DANCE A 19:00-20:00
PILATES MAT 1 19:00-20:00
LATIN SPORT 19:00-21:00
GREEK DANCES 20:00-21:00

 

Thursday:

GREEK DANCES A 17:00-18:00
GREEK DANCES (TEENS)
18:00-19:00
PILATES MAT 2 19:00-20:00
GREEK DANCES A
19:00-20:00
STRONG BY ZUMBA 20:00-21:00
HIP HOP A 20:00-21:00

 

Friday:

BALLET PRIMARY 15:00-16:00
BALLET GRADE 1 16:00-17:00
BALLET GRADE 2 17:00-18:00
LATIN A (KIDS) 17:00-18:00
LATIN (TEENS) 18:00-19:00
LATIN SPORT (TEENS) 19:00-21:00

 

Saturday:

BALLET
10:00-11:00
HIP HOP A
10:00-11:00
LATIN (KIDS) 11:00-12:00
LATIN (TEENS) 12:00-13:00
GREEK DANCES (KIDS) 12:00-13:00
CONTEMPORARY 13:00-14:00
HIP-HOP (TEENS) 14:00-15:00
CONTEMPORARY A
14:00-15:00